OTESTUJTE SA!! Prehľad testov TCM

 TEST Dobrý jazyk®

 

Ak potrebujete poradiť s tým, ktoré bylinné produkty by boli pre Vás najlepšie či najvhodnejšie, urobte si zadarmo veľmi presný DIAGNOSTICKÝ TEST DOBRÝ JAZYK.

Vyšetrenie jazyka je neoddeliteľnou a veľmi dôležitou súčasťou vyšetrenia tradičnej čínskej medicíny, pretože z jazyka možno diagnózu priamo "vyčítať".

Test Dobrý jazyk je založený práve na takejto fotografii Vášho jazyka. Tá je – ako už z názvu vyplýva - základnou a povinnou súčasťou testu. Okrem fotografie musíte odoslať i čo najpresnejšie vyplnený diagnostický dotazník, ktorý nájdete TU.*

Na základe uvedených informácií Vám MUDr. Petr Hoffmann – zakladateľ TCM Herbs – do 7 dní e-mailom pošle Vašu diagnózu a odporúčanú liečbu bylinnými produktmi, na užívaní ktorých spočíva individuálna liečba Vašich ťažkostí. Tie si môžete na základe výsledku testu objednať práve cez náš e-shop, nakoľko sme výhradným distribútorom TCM Herbs na Slovensku.
Súčasť výsledku testu je tiež zoznam potravín, ktoré sú pre Vás vhodné či naopak nevhodné. Odporúčanú stravu je pre optimalizáciu Vášho stavu vhodné pri terapii čínskymi bylinnými tabletami dodržiavať. Kontroly sú zvyčajne po 1 - 3 mesiacoch, podľa stavu.

Odporúčané bylinné zmesi sú väčšinou vo forme tabliet. Tieto mimoriadne účinné, 100% prírodné, vysoko koncentrované bylinné zmesi sú vyrábané v európskych podmienkach a ich zloženie je upravené pre dnešnú dobu. Užívajú sa zvyčajne 4 tablety 3 x denne (viď Užívanie a dávkovanie čínskych bylinných tabliet), sú ľahko vstrebateľné a pohodlné na užívanie, dokonca i u menších pacientov.

Pri chronických ťažkostiach je liečba dlhodobejšia - trvá niekoľko mesiacov : Platí zväčša pravidlo - koľko rokov trvá choroba, toľko mesiacov by aj v optimálnom prípade mala trvať liečba. OBJEDNAŤ PRODUKTY

Test Dobrý jazyk je zadarmo a anonymný. 

Potvrdenie o prijatí Testu Dobrý jazyk vám bude ihneď odoslaný na vašu emailovú adresu. V opačnom prípade ste neuviedli správne emailovú adresu a odpoveď nemožno odoslať, preto dbajte prosím na presné vyplnenie vašej emailovej adresy. 

Výsledok Vám príde do siedmych dní, ak sa tak nestane, skontrolujte si Vašu schránku, občas sa stáva, že výsledok testu „spadne do spamu“.

Tak príjemné testovanie 😊

 * Ideálne je odfotiť si jazyk ráno či nalačno, pokiaľ možno bez blesku a s prirodzeným svetlom.
Podľa tradičnej čínskej medicíny sa rovnaká choroba či rovnaké príznaky môžu na jazyku prejavovať rôzne a naopak - rovnako vyzerajúci jazyk môže zodpovedať rôznym chorobám.
Preto treba v rubrike Hlavné ťažkosti uvádzať Vaše subjektívne ťažkosti a príznaky, nakoľko tie sú pre čínsku medicínu oveľa podstatnejšie ako diagnózy západnej medicíny. (Napr. pálenie záhy, pocit ťažoby po jedle či bolesti pod rebrami sú pre TCM oveľa cennejšie príznaky, než konštatovanie: chronická gastritída či zvýšený cholesterol a podobne.)
Takisto nezlučujte do jedného testu akútne a chronické ťažkosti, inak je výsledok zavádzajúci. Napr. akútny kašeľ s nádchou a s teplotou pri viróze a chronickú bolesť chrbta s chronickým pískaním v ušiach.

 

TEST Dobrá strava®

Zásadnou súčasťou tisícmi rokov overenej tradičnej čínskej medicíny (TCM) je dietológia, vychádzajúca z fyzickej konštitúcie jednotlivca a meniaceho sa podnebia. Podľa TCM je stanovená výživa jednou z možností, ako zabezpečiť zdravé, na mieru šité stravovanie v dnešnej záplave kontroverzných (a často aj protichodných) stravovacích odporúčaní.

Čínska medicína rozlišuje 6 základných typov fyzickej konštitúcie - horúci, chladný, suchý, vlhký, nedostatočný a nadmerný - pre každý z týchto typov sú charakteristické určité potraviny. 
V praxi sa však málokedy stretávame s úzko vyhraneným typom. Väčšinou ide o kombinované typy, ako napríklad typ vlhký/horúci či typ suchý/nedostatočný a pod.

 

Horúci typ človeka

 

Studený typ človeka

Horúci typ je horkokrvný, smädný, uprednostňuje studené nápoje, má červenkastú tvár, tuhšiu stolicu, močí malé množstvo tmavšieho moču, rýchlo hovorí a rýchlo reaguje.

 

Studený typ je zimomravý, bez pocitu smädu, uprednostňuje teplé nápoje, je bledý, či má svetlú pleť, močí hojné množstvo svetlého jasného moču, má mäkšiu stolicu, hovorí pomaly a rozvážne.

 

Nadmerný typ človeka

 

Nedostatočný typ človeka

Nadmerný typ je atletický, silný, plný elánu, aktívny, vysoko produktívny, má červenkastú tvár, silný prenikavý hlas, máva sklon k hypertenzii alebo k srdcovým chorobám a zápche, veľa vydrží a má rád vytrvalostné športy.

 

Nedostatočný typ je chudý až podvyživený, bez dostatku energie a životného elánu, je pasívny a často unavený, má svetlú pleť, nadmerne sa potí, skrátene dýcha, ticho hovorí, máva občasné búšenie srdca, trpí aj na poklesy a previsy vnútorných orgánov (konečníka, maternice a pod.), pomaly regeneruje, je zdanlivo lenivý a rýchlo sa unaví.

 

Suchý typ človeka

 

Vlhký typ človeka

Suchý typ je chudý, má často smäd, suché pery, nos, hrdlo a kožu, máva občasné svrbenie kože, nosu alebo na očí, preskakuje mu hlas, ťažko priberá na váhe, pri prechladnutí máva suchý kašeľ a má suchšiu stolicu.

 

Vlhký typ je obézny alebo má sklon k nadváhe, s pocitom ťažoby v tele, je často unavený, má nedostatok energie, má sklon k opuchom tela a zadržiavaniu vody, koža je mastná, akoby cestovitá, má hojne slín a hlienu pri rozprávaní.


Stravovanie v súlade s telesnou konštitúciou a ročnými cyklami prírody zabezpečuje rovnováhu jinu a jangu, ktorá je základom zdravia a aj tou najlepšou prevenciou.

Test je anonymný a zadarmo, jeho výsledok dostanete ihneď po jeho vyplnení. Zobrazí sa vám priamo v prehliadači po vyplnení kódu ktorý obdržíte na Vašu e-mailovú adresu. 

Bylinné produkty, ktoré Vám budú na základe testu odporučené, nájdete v našom e-shope.

Urobte si test TU.

 

 

TEST Dobrá menštruácia®


Test Dobrá menštruácia je určený pre ženy, ktoré majú akékoľvek menštruačné ťažkosti a chcú ich riešiť prirodzenejšou cestou než len syntetickými hormónmi - teda úpravou stravy a bylinnými produktmi.

Optimálna dobrá (fyziologická) menštruácia sa objavuje zvyčajne medzi 26. až 32. dňom a trvá 3 - 7 dní. Menštruačná krv je tmavo červená, svetlejšie sfarbená na začiatku, tmavšie uprostred a ružovejšia na konci krvácania, nie je ani riedka (vodová), ale ani hustá (lepkavá). Krv by mala tiecť voľne, skôr redšia než hustejšia a nemali by sa v nej vyskytovať krvné zrazeniny.

V teste je 10 okruhov otázok (celkom 70 otázok), týkajúcich sa Vášho zdravotného stavu a najmä menštruácie. Na každý okruh otázok môžete vybrať aj niekoľko odpovedí súčasne, a to vždy podľa intenzity ťažkostí (čierna - žiadne ťažkosti, zelená - slabá intenzita, modrá - stredná intenzita, červená - silná intenzita ťažkostí).

V prípade že si nie ste odpoveďou istá, radšej neodpovedajte.

Test je anonymný a zadarmo, stačí vpísať Vašu e-mailovú adresu na ktorú dostanete kód, ktorým sa prihlásite a môžete sa testovať! Výsledok testu dostanete ihneď: Zobrazí sa vám priamo v prehliadači po odoslaní vyplneného testu. 

Bylinné produkty, ktoré Vám budú na základe testu odporučené, nájdete v našom e-shope.

Otestujte sa TU.

 

 

TEST Dobrý spánok®

Test Dobrý spánok je určený všetkým, ktorí majú akékoľvek problémy so spánkom a chcú ich riešiť prirodzenejšou cestou, než len chemickými liekmi - teda úpravou stravy, životosprávy a pomocou bylinných produktov.

V teste sú 4 okruhy otázok (celkom 60 otázok), týkajúce sa Vášho zdravotného stavu a najmä spánku. Na každú otázku môžete vybrať 1 odpoveď a to podľa intenzity ťažkostí (čierna - žiadne ťažkosti, zelená - slabá intenzita, modrá - stredná intenzita, červená - silná intenzita ťažkostí). 

Test je anonymný a zadarmo, stačí vpísať Vašu e-mailovú adresu na ktorú dostanete kód, ktorým sa prihlásite a môžete sa testovať! Výsledok testu dostanete ihneď: Zobrazí sa vám priamo v prehliadači po odoslaní vyplneného testu. 

Bylinné produkty, ktoré Vám budú na základe testu odporučené, nájdete v našom e-shope.

Urobte si Test Dobrý spánok.

 

 

00421 911 802 215

Volajte na naše kontaktné číslo.

tcmobchod@tcmobchod.sk

Pošlite nám Vaše nápady alebo komentáre.

Po, Str: 9:00-15:00 Ut: 9:00-14:00 Štvr: 12:00-17:00

Naše otváracie hodiny.

Platby 3D Secure

Metódy platby

Payment Methods

Nasledujte nás