Tradícia v novom šate
Koncentrovaná esencia prírody v našej ponuke.
Produkty tradičnej čínskej medicíny
Tradičné bylinné zmesi v podobe tabliet, práškov a kapsúl.
Novinky v našej ponuke
Dračí dych, ranný úsmev, nefritový závoj a mnohé ďalšie.
Otestujte sa
Skúste naše detailné testy zdarma a zistite, ktoré produkty sú pre Vás najvhodnejšie.
Tinktúry z pupeňov
Vyskúšajte koncentrovanú silu prírody - tinktúry z pupeňov.

Tradičná čínska medicína (TČM) je tisícročiami overená cesta k harmónii tela a duše v súlade s prírodou. Je to ucelený systém znalostí, diagnostických a liečebných metód, ktorých zdokumentované počiatky siahajú už do 11 storočia p. n. l. Podľa rôznych zdrojov je dokonca stará až 5 tis. rokov.*
TČM sa skladá z niekoľkých súčastí: Najrozsiahlejšou je čínska bylinná liečba (fytoterapia), najstaršou je potom akupunktúra. Ďalšími súčasťami tradičnej čínskej medicíny sú dietológia, čínske zdravotné cvičenie Qi Kong a čínske masáže tuina.  
Žiadna iná medicína nemá takú dlhú históriu, neotestovala takú obrovskú vzorku populácie a neskúmala človeka vo vzťahu k prírode natoľko komplexne.
Tradičná čínska medicína vychádza z pozorovania rovnováhy vo vesmíre, fungovanie makrokozmu kopíruje do fungovania mikrokozmu človeka. Používa komplexný - holistický prístup k pacientovi a jeho zdraviu – berie  na zreteľ telesný, duševnýemocionálny rozmer. Zdravie chápe ako energetickú a vegetatívnu rovnováhu - pri poruche tohto rovnovážneho stavu vzniká choroba. Liečebný postup potom nestanovuje paušálne, ale vždy individuálne – priamo „na mieru“ konkrétnemu človeku a jeho danému stavu v konkrétnom období.
Hlavným rozdielom medzi západnou medicínou a tradičnou čínskou medicínou je, že kým prvá lieči príznaky ochorenia, TČM skúma a lieči PRÍČINU vzniku tohto ochorenia a dbá na prevenciu.
Tradičná čínska medicína je behom na dlhú trať, nevylieči chorobu za pár dní: jedna príčina môže vyvolať niekoľko obrazov ochorení a nerovnováh. V TČM sa najskôr liečia tieto „vetvy ochorenia“, cez ktoré sa postupne dostaneme ku koreňu choroby. Keď sa potom „vyklčuje“ i ten, telo opäť získava stratenú rovnováhu a človek tak môže žiť spokojnejší, zdravší a šťastnejší život. Keď je totiž človek zdravý, má tisíce problémov, no keď je chorý, má problém iba jeden.

* Podľa prehľadu z roku 2006 sa dokumentácia čínskej Materia medica datuje približne do roku 1100 p.n.l. keď bolo prvýkrát popísaných niekoľko desiatok bylinných liekov.
V Číne sa akupunktúra používala už od doby kamennej. Presný dátum vzniku tejto starovekej metódy TČM sa nedá určiť, no najstaršie z nájdených akupunktúrnych ihiel majú asi 7000 rokov a sú zhotovené z kostí.

Obľúbené produkty

00421 911 802 215

Volajte na naše kontaktné číslo.

tcmobchod@tcmobchod.sk

Pošlite nám Vaše nápady alebo komentáre.

Po, Str: 9:00-15:00 Ut: 9:00-14:00 Štvr: 12:00-17:00

Naše otváracie hodiny.

Platby 3D Secure

Metódy platby

Payment Methods

Nasledujte nás