Test Dobrá strava ®

TEST Dobrá strava®

Zásadnou súčasťou tisícmi rokov overenej tradičnej čínskej medicíny (TCM) je dietológia, vychádzajúca z fyzickej konštitúcie jednotlivca a meniaceho sa podnebia. Podľa TCM je stanovená výživa jednou z možností, ako zabezpečiť zdravé, na mieru šité stravovanie v dnešnej záplave kontroverzných (a často aj protichodných) stravovacích odporúčaní.

Čínska medicína rozlišuje 6 základných typov fyzickej konštitúcie - horúci, chladný, suchý, vlhký, nedostatočný a nadmerný - pre každý z týchto typov sú charakteristické určité potraviny. 
V praxi sa však málokedy stretávame s úzko vyhraneným typom. Väčšinou ide o kombinované typy, ako napríklad typ vlhký/horúci či typ suchý/nedostatočný a pod.

 

Horúci typ človeka

 

Studený typ človeka

Horúci typ je horkokrvný, smädný, uprednostňuje studené nápoje, má červenkastú tvár, tuhšiu stolicu, močí malé množstvo tmavšieho moču, rýchlo hovorí a rýchlo reaguje.

 

Studený typ je zimomravý, bez pocitu smädu, uprednostňuje teplé nápoje, je bledý, či má svetlú pleť, močí hojné množstvo svetlého jasného moču, má mäkšiu stolicu, hovorí pomaly a rozvážne.

 

Nadmerný typ človeka

 

Nedostatočný typ človeka

Nadmerný typ je atletický, silný, plný elánu, aktívny, vysoko produktívny, má červenkastú tvár, silný prenikavý hlas, máva sklon k hypertenzii alebo k srdcovým chorobám a zápche, veľa vydrží a má rád vytrvalostné športy.

 

Nedostatočný typ je chudý až podvyživený, bez dostatku energie a životného elánu, je pasívny a často unavený, má svetlú pleť, nadmerne sa potí, skrátene dýcha, ticho hovorí, máva občasné búšenie srdca, trpí aj na poklesy a previsy vnútorných orgánov (konečníka, maternice a pod.), pomaly regeneruje, je zdanlivo lenivý a rýchlo sa unaví.

 

Suchý typ človeka

 

Vlhký typ človeka

Suchý typ je chudý, má často smäd, suché pery, nos, hrdlo a kožu, máva občasné svrbenie kože, nosu alebo na očí, preskakuje mu hlas, ťažko priberá na váhe, pri prechladnutí máva suchý kašeľ a má suchšiu stolicu.

 

Vlhký typ je obézny alebo má sklon k nadváhe, s pocitom ťažoby v tele, je často unavený, má nedostatok energie, má sklon k opuchom tela a zadržiavaniu vody, koža je mastná, akoby cestovitá, má hojne slín a hlienu pri rozprávaní.


Stravovanie v súlade s telesnou konštitúciou a ročnými cyklami prírody zabezpečuje rovnováhu jinu a jangu, ktorá je základom zdravia a aj tou najlepšou prevenciou.

Test je anonymný a zadarmo, jeho výsledok dostanete ihneď po jeho vyplnení. Zobrazí sa vám priamo v prehliadači po vyplnení kódu ktorý obdržíte na Vašu e-mailovú adresu. 

Bylinné produkty, ktoré Vám budú na základe testu odporučené, nájdete v našom e-shope.

Urobte si test TU.

00421 911 802 215

Volajte na naše kontaktné číslo.

tcmobchod@tcmobchod.sk

Pošlite nám Vaše nápady alebo komentáre.

Po, Str: 9:00-15:00 Ut: 9:00-14:00 Štvr: 12:00-17:00

Naše otváracie hodiny.

Platby 3D Secure

Metódy platby

Payment Methods

Nasledujte nás