Eshop - tradičná čínska medicína

Lingzhi - koren života | tradičná čínska medicína

Lingzhi - koreň života

Kód: 200

GANODERMA LUCIDUM WAN
Predajná cena20,90 €
Popis

Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny:

 • vyživuje nedostatočnú krv v srdci XIN XUE XU
 • posilňuje nedostatočnú energiu čchi sleziny PI QI XU
 • rozpúšťa pľúcny hlien FEI TAN vyvolaný chladom HAN
 • utišuje kašeľ KE SOU a astmu XIAO
 • upokojuje ducha SHEN

 

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny sa v Číne používa pri stavov ako sú:

 • nespavosť, vyčerpanie, duševná únava
 • oslabená či nedostatočná imunita
 • rekonvalescencia po operáciách či dlhodobých chorobách
 • nádorové ochorenia

 

Popis podľa tradičnej čínskej medicíny: 

Ide o modifikáciu originálnej tradičnej čínskej bylinnej zmesi GANODERMA WAN, ktorá je upravená na dnešné pomery.

Ling zhi (Ganoderma lucidum) je ďalšou hubou v tradičnej čínskej medicíne, ktorá bola užívaná už od 3. st. pr. Kr. Starí čínski majstri o Ling zhi (čo v preklade znamená "Nádherný kvet") hovoria, že "vzkriesi aj mŕtveho a postaví na nohy každého", preto bola po stáročia uctievaná aj ako symbol úspechu a životného blaha.

Liek večného života - takýto honosný, názov má unikátny názov Ling zhi. 
Ling zhi je unikátom, ktorý je akýmsi prirodzeným prírodným recyklačným organizmom, teda vyrába si vlastné výživné látky.

Ling zhi pôsobí na zlepšenie funkcií 5 kľúčových orgánov ľudského tela: srdca, pľúc, pečene, sleziny a obličiek.

Základným efektom je "podpora životnej esencie a ochrana koreňa života", teda povedané našou západnou terminológiou - zlepšenie imunitného systému, čím sa líši od iných typov liečby, ktoré buď liečia iba príznaky choroby, či len dopĺňajú nedostatky v organizme.

Ling zhi pomáha harmonizovať organizmus na úrovni telesnej, duševnej, duchovnej a imunologickej tým, že zabezpečuje správnu funkciu všetkých orgánov.

Preto ju napr. starí taoistickí mnísi pravidelne užívali k posilneniu pamäti, zlepšenie koncentrácie a k rozhojneniu múdrosti.

 

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny: 

 • Ling zhi podľa čínskej medicíny mocne posilňuje krv v srdci, QI sleziny, utišuje a skvalitňuje ducha a rozpúšťa hlienTAN
 • predlžuje kvalitu života
 • obsahuje 252 známych aktívnych zložiek, ktoré podporujú a vyživujú ľudský organizmusbez vedľajších účinkov
 • aktívnou zložkou je polysacharid, ktorá významne podporuje a aktivuje imunitný systém
 • ďalšou zložkou je zmes betaglukánov, ktoré aktivujú mikrofágy a neutrolily, ktoré stoja v 1. línii nášho obranného systému proti cudzím votrelcom
 • ak sú mikrofágy a neutrolily aktivované betaglukánmi, sú schopné rozoznať a zničiť nádorové bunky, odstrániť zvyšný bunkový odpad, urýchliť regeneráciu poškodených tkanív a posilniť ostatné zložky imunitného systému, rovnako ako znížiť hladinu cholesterolu a krvného cukru
 • Ganoderan je špecifickou zložkou, ktoráje obsiahnutá iba v Lingzhi. Je označovaný za "vitamín budúcnosti", pretože vyvoláva tvorbu enzýmov, ktoré zabraňujú tvorbe rakovinových buniek a potláčajú rast zhubných nádorových buniek, zlepšuje krvný obeh a znižuje riziko srdcového infarktu
 • ďalšou zložkou sú špeciálne saponíny, ktoré zabraňujú zrážaniu krvi, znižujú krvný tlak a pôsobia protizápalovo v prípade bolestí a zápalov kĺbov
 • Zhi gan cao harmonizuje účinok byliny v zmesi a pomáha usmerňovať energiu byliny tam, kde je ju treba
 • obsah polysacharidov v extrakte Ling zhi koreň života je minimálne 30% (200 mg / g)

 

Dávkovanie:

 • 1 odmerka 2x denne
 • najlepšie ráno a na poludnie, pretože na noc by ste mali zbytočne veľa energie
 • deti od 3 do 8 rokov užívajú 1 odmerku denne
 • zarovnaná odmerka má cca 1,5 g

Prášok je vždy nutné zaliať trochou horúcej vody a riadne rozmiešať, pije sa ešte teplý a chutí podobne ako horká káva či čaj.

Rovnako tak ho možno aj primiešať do ranného Nápoja čínskych MUDRcov (kód 900), čím vzniknú celkom chutné raňajky.

 

Nepoužívať (podľa tradičnej čínskej medicíny) v prípade - akútne napadnutia vonkajšou škodlivinou - chrípka, angína, ... 

Viac o čínskych pojmoch sa dozviete TU.

 

! Neužívať súčasne s liekmi na riedenie krvi - Warfarín, Anopyrin, ...

 

Balenie:

 • 30 g bylinkového produktu v prášku
  (100% prírodný, bez akýchkoľvek syntetických či spájacích látok).

Testovanie produktov TCM Herbs®

Každá šarža bylín produktov TCM Herbs je testovaná v akreditovanom laboratóriu pre liečivá Phytax v švajčiarskom Schlierene, a to na identifikáciu bylín, ďalej na tažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety a nápoje firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR/SR každú šaržu bylín naviac testovanú i na 511 druhov pesticídov (4 skupiny), lebo pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom, obzvlášť pri produktoch z tzv. Tretieho sveta. Často sa stáva, že zákazníci sa domnievajú, že užívajú bylinné preparáty, no sú "zanášaní vedľajšími chemikáliami".

Nie je laboratórium ako laboratórium

Laboratórium pre potravinové doplnky má za povinnosť preverovať iba prítomnosť ťažkých kovov, plesní a baktérií - nestanovuje však obsah pesticídov. Zatiaľčo certifikované laboratórium pre liečivá naviac identifikuje i jednotlivé byliny a najmä testuje kompletné spektrum pesticídov (minimálne 500 druhov a viac). Takých laboratórií je v EÚ len niekoľko a cena za ich služby tomu aj zodpovedá (viz NIE všetky byliny sú liečivé). Preto je v dnešnej dobe natoľko dôležité pátrať po tom, v akom laboratóriu a na čo všetko je potravinový doplnok testovaný. Či sa testovanie týka každej šarže alebo ide len o náhodnú vzorku, na koľko druhov pesticídov, koľko prímesí a aké množstvo prídavných spojivových látok produkt obsahuje apod. - inak môže byť spotrebiteľ ľahko oklamaný a sklamaný (viac Bezpečnosť produktov čínskej medicíny).

Z vyššie zmieneného vyplýva, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs® patria z hľadiska kvantity (koncentrácia bylín v prípravku je 5 x vyššia, tzn. že 1 gram bylinných tabliet zodpovedá 5 gramom sušených bylín) a kvality (úplne bezprecedentné testovanie, a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny a prírodnej medicíny vôbec predstaviť a dopriať!

00421 911 802 215

Volajte na naše kontaktné číslo.

tcmobchod@tcmobchod.sk

Pošlite nám Vaše nápady alebo komentáre.

Po, Str: 8:30-16:00 Ut: 8:30-14:00 Štvr: 12:00-18:00

Naše otváracie hodiny.

Platby 3D Secure

Metódy platby

Payment Methods

Nasledujte nás

Väčšina článkov a textov sú upravené z našej českej materskej stránky www.patentnimedicina.cz.

© 2019 Mediland s.r.o.