Eshop - tradičná čínska medicína

Nápoj nebeskej víly | tradičná čínska medicína

Nápoj nebeskej víly

Kód: 888

SHAN YAO CHA
Predajná cena19,00 €
Popis

Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny:

 • posilňuje nedostatočnú esenciu obličiek SHEN JING XU
 • posilňuje nedostatočnú energiu čchi obličiek, pľúc a sleziny SHEN/FEI/PI QI XU
 • vyživuje nedostatočný jin obličiek, pľúc a sleziny SHEN/FEI/PI YIN XU
 • harmonizuje hladinu jinu a jangu v organizme YIN/YANG

 

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny sa v Číne používa pri stavoch ako sú:

Gynekologické problémy:

 • cysty a fibrómy v prsiach, vaječníkové cysty
 • endometrióza, maternicové polypy, myómy, stavy po odňatí maternice a vaječníkov 
 • pošvové výtoky a zápaly, mykózy, kvasinkové infekcie ...
 • problémy v klimaktériu - návaly, nočné potenie, búšenie srdca, vysušenie slizníc, nervozita ...
 • neplodnosť, sterilita, samovoľné potraty, Leidenská mutácia, rizikové tehotenstvá, gestózy ...
 • všetky menštruačné problémy - nepravidelná, nedostatočná či nadmerná menštruácia, vynechávanie menštruácie, špinenie, bolestivá menštruácia, predmenštruačný syndróm ...

 

Choroby štítnej žľazy:

 • autoimunitný zápal štítnej žľazy (Hashimotova struma)
 • nedostatočná funkcia štítnej žľazy
 • zvýšená funkcia štítnej žľazy
 • struma a cysty v štítnej žľaze

 

Sexuálne problémy:

 • znížené libido ako u žien, tak u mužov
 • problémy s erekciou
 • predčasná ejakulácia

 

Ostatné problémy:

 • črevné ťažkosti po antibiotikách
 • osteoporóza
 • autoimúnne choroby
 • roztrúsená skleróza
 • obezita
 • cukrovka
 • chronický únavový syndróm
 • depresie, neurózy

 

Popis podľa tradičnej čínskej medicíny:
Stále väčším problémom dnešnej doby a súčasnej medicíny, najmä ženských pacientiek, sú opakované ponosy, ktorých príčinou je, podľa laboratórnych vyšetrení, hormonálna nerovnováha.

Nárast hormonálnych porúch štítnej žľazy a všemožných gynekologických ťažkostí, počnúc rozličnými menštruačnými ťažkosťami, cez mykózy, neplodnosť, klimakterické ťažkosti a končiac rozhodenou psychikou, je dnes vskutku alarmujúci.

Z toho potom vyplývajú ďalšie nadväzujúce choroby, ako sú migrény, vysoký tlak, nespavosť či tráviace ťažkosti.

Pomaly to vyzerá, že dnes ani neexistuje hormonálne vybalansovaná žena. A niet divu - veď koľko len hormónov sa všade okolo nás a nakoniec aj v nás - napr. "vďaka" antikoncepcii, nachádza. Stačí sa len pozrieť na moderné rybárske štúdie zaoberajúce sa neplodnosťou a hermafroditnými zmenami rýb v slovenských tokoch. Tieto neradostné a neperspektívne zmeny sú spôsobené práve hormonálnou antikoncepciou, ktorá sa dostáva močom do vody. Bohužiaľ, nemožno ju nikdy dostatočne 100% odfiltrovať, a tak sa cez pitnú vodu tieto syntetické hormóny vracajú späť do našich (nielen ženských) organizmov ...

Dôsledky potom na seba nenechajú dlho čakať, aj keď ich spočiatku nikto nedáva do súvislosti práve s týmito vplyvmi, pretože väčšinou tú pomyselnú väčšinu, ktorá o tom rozhoduje, drží nám všetkým známa "neviditeľná ruka". A takých príkladov okolo nás je v dnešnom prechemizovanom svete celá rada, napr. anabolické brojlery, užívanie hormonálnych liekov a pod. Pravda, človek je prispôsobivý na všetky jedy a vydrží viac, než sa zdá, no na kvalite jeho života a života jeho potomkov, to rozhodne nepridá a vždy sa to neskôr určitým spôsobom prejaví a vypomstí.

Tento nápoj upravuje hormonálnu nerovnováhu, inými slovami by sa dalo povedať, že je to akési "antikoncepčné antidótum". Nie, že by táto bylina rušila jej primárny efekt, no minimalizuje vedľajšie účinky hormonálnej antikoncepcie (a že je ich neúrekom!). Navyše optimálne posilňuje, dopĺňa a zadržiava esenciu ľadvín JING, z ktorej sa generuje ako jin YIN, tak jang YANG.
Dostatočná esencia JING je podľa čínskej medicíny známkou dobrej vitality a kvality zdravia každého človeka a v priebehu času nám nezadržateľne ubúda a postupne „ukrajuje“ i zdravia z nášho pomyselného koláča života a to napr. pôsobením syntetických liekov a hormónov - antikoncepčných, hormónov štítnej žľazy, kortikoidov nielen v tabletkách, ale aj v sprejoch a krémoch... 
Jednoduchý príklad možno nájsť u dnešných mladých mužov, ktorí majú v ranom veku vypadané vlasy - podľa čínskej medicíny tento stav zodpovedá nedostatočnej esencii ľadvín JING.
Najčastejšie sa esencia obličiek JING stráca v dôsledku nesprávnej životosprávy - drogy, alkohol, čierna káva atď., nadmernej psychickej či fyzickej záťaže bez dostatočného odpočinku, nadmerného sexu či nadmerného užívania chemických liekov.

Podobne je esencia JING zodpovedná za genetický fond každého človeka - za jeho plodnosť, životnú silu, elán, energiu a kreativitu - teda to, čo robí človeka jedinečným.

Keďže bylina Shan Yao sa v Číne používa nielen ako liečivo, ale aj ako každodenná potravina, jej povaha je vyvážená a nástup účinku (kumulácia energie) jemný a pozvoľný - asi tak, ako keď sa filigránsky vyvažujú lekárnické váhy.

Je vhodná nielen pre ženy, ale aj pre mužov a môže sa užívať dlhodobo tj. prakticky bez prerušenia ako každodenné zdravé pitie bez vedľajších účinkov.

 

Legendy písané bylinami:

Na území Ríše stredu dochádzalo už odpradávna k častému stretu medzi bojujúcimi štátmi. A stalo sa, že dve kráľovstvá zvádzali tuhý boj, aby v poslednej, z dlhej rady bitiek, zvíťazila silnejšia armáda. Všetci vojaci porazeného kráľovstva, ušli na vysokú horu, aby sa tu ukryli pred svojimi prenasledovateľmi. Onedlho však dorazila víťazná armáda, horu obkľúčili a všetky prístupové cesty nepriedušne uzavreli. Než aby šplhali do strmých výšin a riskovali straty na životoch, rozhodli sa vojaci v kľude počkať, kým sa porazení protivníci sami nevzdajú či neumrú od hladu a vyčerpania. S vedomím, že iné možnosti medzi nebom a zemou nie sú, si užívali svojho zázemia na úrodnom úpätí hory. Uplynul rok a ani jeden z nútených obyvateľov hory sa na prekvapenie obliehateľov nevzdal. Možnosť, že vojaci na hore si radšej zvolili smrť hladom ako zloženie zbraní, počala hraničiť s istotou. Avšak, sčista-jasna, jednej bezmesačnej noci, sa po svahu privalila nezadržateľná vlna bojovníkov, ktorí nielenže prerazili ležérne obliehanie, ale tiež uštedrili početnejšiemu nepriateľovi drvivú porážku.
Ako však mohli bez jedla na hore prežiť? Pôvodné zásoby potravín im dávno došli. Počali preto intenzívne hľadať, čím iným by svoje hladné útroby zasýtili. Na svahoch hory našli husté lány neznámej rastliny s veľkými koreňmi. A tak korene povarili a zjedli a svoje kone potom nechali spásať všetko, čo z rastliny rástlo nad zemou.
Z núdze sa však ukázala byť radosť - nielenže koreň bol lahodný, ale tiež mal na zranených vojakov ozdravné účinky a všetci do jedného počali silnieť na tele a v dôsledku i na duchu. Nazvali ho tak shan yao, teda "horský liek".
Nazbierali ho veľké množstvo a šťastní vyrazili naspäť do svojich domovov.
Netrvalo ale dlho a museli sa do tunajšieho pohoria opäť navrátiť - tentoraz, aby doplnili domáce zásoby tejto horskej medicíny. Jej obľuba sa totiž ešte viac ako pri samých vojakoch rozšírila medzi ich ženami a ďalšími príbuznými. Tí si začali pripravovať z koreňa výdatný výluh, ktorý pravidelne popíjali, lebo zistili, že rôzne nebezpečenstvá a ťažkosti sa im tak z tela vyplavujú: "Akoby sa nás dotkla sama víla z nebies ," vraveli o jeho účinkoch. A odtiaľ pramení aj názov nášho nápoja...

V dnešnej dobe sa pojem „bojové pole“ posúva do iných rovín a my musíme bojovať s hormonálnou nerovnováhou, chemickými látkami a mnohými ďalšími znečisteniami doslova na každom kroku. Správnej životospráve sme tak rovnako ako čistej prírode často na hony vzdialení. Čo s tým? 
Radu by sme mohli nájsť aj na európskom kontinente, u spisovateľa J. R. R. Tolkiena:
"Nám neprináleží zvládnuť všetky zvraty sveta, len urobiť, čo môžeme, pre dobro liet, do ktorých sme postavení."

 

Rozbor bylín v zmesi  Nápoj nebeskej víly, kód 888:

 • cisárskou bylinou v nápoji (z 90%) je Shan yao , čo v čínštine znamená "horský liek", v slovenčine potom čínsky divoký jam
 • ide o sušené odnože tejto rastliny, ktoré rozomleté ​​vyzerajú a chutia ako škrob
 • podľa čínskej medicíny táto bylina dopĺňa nedostatočnú energiučchi QI XU a vyživuje nedostatočný jin YIN XU, a to dráhy obličiek SHEN, sleziny PI a pľúc FEI
 • nielenže priamo tonizuje uvedené 3 dráhy a v podstate všetky 3 ohniská, ale aj nepriamo kumuluje energiu čchi QI do zásoby posilňovaním prvku kovu (dráha pľúc FEI), ktorý generuje prvok zeme (dráha sleziny PI), ktorá zase generuje prvok vody (dráha obličiek SHEN) acyklus premeny a zachovania energie je tak dokonalo dokonaný.
 • tým posilňuje nedostatočnú esenciu obličiek SHEN JING XU, a to ako nedostatočný jin YIN XU (bez toho aby pritom ochladzovala), tak i nedostatočný jang YANG XU, (bez toho aby pritom zahrievala)
 • mierne zdrsňujúca vlastnosť tejto byliny má za následok práve zadržiavanie toľko potrebnej esencie JING, ktorej strata zodpovedá aj za ubúdanie vitality každého organizmu. Nevýhodou zvyčajne býva, že posilnením energie čchi QI sa aj zvýši riziko jej stagnácie ZHI, rovnako tak ako posilnením jin YIN sa zase zvýši ťažká vlhkosť SHI. Toto sa však v tomto prípade nedeje, nakoľko Shan yao má tú jedinečnú schopnosť, že posilňuje energiu čchi QI XU bez vyvolania stagnácieZHI a súčasne aj vyživuje nedostatočný jin YIN XU, bez toho aby ten bol mastný a hutný a zaťažoval trávenie škodlivou vlhkosťou SHI.
 • rovnako tieto vlastnosti možno v praxi využiť aj na úpravu zažívacích ťažkostí a tým i črevnej flóry po antibiotikách

Antibiotiká podľa TČM sú silne chladnej povahy a horkej chuti. Nadmerný chlad oslabuje YANG (a teda aj energiu čchi QI), hlavne sleziny PI a obličiek SHEN, čím následne zvyšuje aj škodlivú vlhkosť SHI - hnačky a nadúvanieNadmerná horká chuť zase vysušuje jin YIN, hlavne žalúdka WEI a obličiek SHEN, čím "napomáha" aj k spomaleniu trávenia a stagnácii potravy - pocit ťažoby po jedle a tráviaci diskomfort všeobecne.  

 • preto je vhodné, pri týchto ťažkostiach, užívať cca 1 mesiac tento nápoj. Unikátne vlastnosti potom tiež predurčujú túto nezvyčajnú bylinu (a to nezvyčajnú aj na pomery v tradičnom čínskom lekárstve)na liečbu celého radu rôznych ťažkostí a chorôb, ktorých výpočet by zaplnil nie (ne)podstatnú časť "dlhého čínskeho múru nárekov". Ostatne, nechajme prehovoriť čínskeho klasika, bájneho Shennonga (cca 2000 pred Kristom): Shan yao má chuť sladkú, ale aj štipľavú, mdlú a kyslú a je povahy vyrovnanej. Obhospodaruje zranenia stredného ohniska, dopĺňa prázdnotu, zbavuje škodlivej energie čchi QI chladu a tepla, doplňuje stred, navyšuje silu dobrej energie čchi QI. Dlhodobo používaná bystrí sluch a zrak, robí telo ľahkým, zbavuje hladu a predlžuje roky života ...
 • asistentská bylinoa Rou gui (kôra škorice čínskej) dopĺňa oheň mingmenu, teda nedostatočný jang obličiek SHEN YANG XU, a preto je aj hlavnou bylinou pri tzv. prázdnom chlade HAN XU v dolnej časti brucha
 • vyčerpanosť jang obličiek sa prejavuje oslabením pohlavných funkcií aj nedostatočným odparovaním tekutín, preto súvisí s poruchami ako sú neplodnosť, impotencia, nadmerné alebo časté močenie, ochabnutosť v bedrách a v kolenách
 • táto bylina zahrieva slezinu a žalúdokPI/WEI HAN HAN a zahrieva aj energiu čchi a krv QI/XUE HAN XU
 • jang je totiž hlavnou silou, ktorá poháňa tok krvi a udržuje jej teplotu. Preto, ak sa dostane do stavu prázdnoty, dochádza k spomaľovaniu toku, zahusťovaniu krvi, vzniku zrazenín a z nich vyplývajúcich ďalších porúch. Okrem toho sa kvôli nedostatku jangu netvorí dostatočne nová krv a energia čchi
 • táto bylina rozptyľuje chlad z úrovne krvi XUE HAN, rozptyľuje zrazeniny a súčasne aj dopĺňa jang YANG XU, preto sa užíva pri poruchách menštruácie z chladu, popôrodných bolestiach brucha, u zrazenín v podbrušku, nedostatku čchi a krvi a pod.


Z hľadiska západnej medicíny

Čínsky divoký jam (Dioscorea opposita) je mocným zdrojom prírodnej hormonálnej terapie.

Obsahuje totiž špecifický "dobrý" cholesterol a diogenin, čo je rastlinný steroid.

Tieto sú základom pre vznik ďalších hormónov - nastáva akási "hormonálna kaskáda" - vzniká prírodný steroidný hormón progesterón a DHEA (dehydro-epi-androsteron).

Z nich sa potom ďalej tvoria estrogény, testosterón a steroidné hormóny.

Tento prírodný progesterón má tú výnimočnú vlastnosť, že je jediným presným chemickým duplikátom progesterónu, vytváraného v ľudskom tele. Nikdy tomu však tak nie je u syntetického progesterónu, ktorý je obsiahnutý napr. v antikoncepčných tabletách - Provera, Primarin pod.).

Všeobecne majú všetky syntetické hormóny totiž, žiaľ, tú vlastnosť, že sú syntetické a teda sa nikdy nemôžu priblížiť svojím zložením a správaním hormónom prírodným. Jednoducho, keď dvaja robia to isté, nie je to vždy to isté! Lebo všetky syntetické hormóny fungujú v tele tak, že utlmia činnosť mozgu v jeho hormonálnej aktivite (v rámci spätnej väzby), ale tým súčasne utlmia a znížia vzácnu esenciu ľadvín JING.

S pribúdajúcim vekom ubúda v tele hormonálneho prekurzora DHEA, ktorý je akýmsi "elixírom mladosti" (či podľa čínskej medicíny esencií obličiek JING). Je to základná látka, z ktorej vznikajú hormóny. Hladina DHEA klesá s vekom, 70-ročný človek má asi iba 10% DHEA vytváraného vo veku 20tich rokov. Súčasný výskum ukazuje, že klesajúca hladina DHEA je príčinou mnohých (s vekom súvisiacich) chorôb so širokou škálou:

 • chronických degeneratívnych chorôb
 • hormonálnych chorôb - štítna žľaza, vaječníky, prostata ...
 • gynekologických chorôb
 • srdcových chorôb
 • autoimunitných chorôb
 • osteoporózy
 • obezity
 • Alzheimerovej choroby
 • Parkinsonovej choroby
 • ateriosklerózy atď.

Doplňovanie DHEA (napr. konzumáciou čínskeho divokého jamu) môže spomaliť devastáciu spojenú so starnutím. Na rozdiel od syntetického hormónu DHEA, ktorý spôsobí, že organizmus ho prestane úplne vyrábať, pomocou vhodnej bylinnej terapie, napr. práve čínskym divokým jamom, môžeme podnietiť jeho tvorbu aj v neskorom veku a udržať si tak svoje zdravie. Teda "proti veku nie je lieku" v tomto prípade až tak celkom neplatí -

Vždy a v každom veku môžeme pre svoje zdravie niečo urobiť!

Dostatočná hladina DHEA udržuje ostatné hormóny v rovnováhe, posilňuje srdce, imunitu, životnú silu a libido. Preto aj každá civilizácia si okrem iného vytvorila aj vlastný zdroj DHEA, inak by neprežila. Medzi tieto zdroje patrí práve čínsky divoký jam.

Ženské hormóny progesterón a estrogén sú zase nevyhnutne potrebné pre život a zdravie každej ženy. Oba tieto hormóny sa vyskytujú spolu vo veľmi jemnej rovnováhe, pričom ich zmeny môžu dramaticky ovplyvniť zdravie každej ženy. Najviac sa to vždy prejaví okamžite na menštruačnom cykle a rozličnými menštruačnými ťažkosťami.
Rovnako dnešná "epidémia chorôb štítnej žľazy" v dôsledku hormonálnej disbalancie, a to nielen u žien, ale dokonca aj u malých detí, vždy úzko súvisí so všetkými vyššie popísanými faktami. Preto všade tam, kde sa užívajú syntetické hormóny - štítna žľaza, antikoncepcia, hormonálna substitúcia v klimaktériu, kortikoidy a pod., by sa mal užívať aj tento prírodný zdroj hormónov.

 

Účinky čínskeho divokého jamu:

 • normalizuje menštruáciu
 • stimuluje minerálnu hustotu kostí
 • chráni pred samovoľným potratom
 • podporuje činnosť hormónu štítnej žľazy
 • pôsobí ako prírodné antidepresívum
 • bráni premene cukru na tuky
 • využíva tuky na energiu
 • upravuje mechanizmus zrážania krvi
 • ochraňuje pred vznikom prsných cýst a rakoviny prsníka
 • obnovuje dodávku kyslíka bunkám
 • reguluje krvný tlak, pôsobí ako prírodné diuretikum
 • má upokojujúci efekt

 

Dávkovanie:

 • 100 g tohto koncentrovaného prášku zodpovedá 500 g bežného sušeného čaju
 • odporúčaná denná dávka je 4 g koncentrátu
 • 1x denne vždy 4 odmerky počas dňa
 • môže sa užívať dlhodobo bez toho, že by hrozilo predávkovanie, nemá žiadne toxické účinky 
 • nápoj je obzvlášť vhodný pre všetkých, ktorí užívajú akékoľvek syntetické hormóny ako je hormonálna antikoncepcia, i hormonálne teliesko, klimakterické hormóny, hormóny štítnej žľazy, kortikoidy, na prevenciu osteoporózy a cukrovky

 

! Upozornenie: 

Vzhľadom na to, že sa jedná o 100% prírodný produkt pochádzajúci z prírodnej úrody (žiadne geneticky klonované ani modifikované krmoviny, chemicky ošetrované a chuťovo a farebne indiferentne rovnaké ...), je potrebné počítať s tým, že každá šarža môže mať aj trochu inú farbu a chuť, čo však nie je na závadu a nemení to nič na deklarovanom účinku nápoja.

 

Príprava:

 • prášok sa zaleje cca 2 dcl horúcej vody
 • po rozmiešaní sa popíja teplý

 

Nepoužívať (podľa tradičnej čínskej medicíny) v prípade - nadbytku vlhka SHI v strednom ohnisku ZHONG JIAO.

 

Neužívať súčasne s múčnymi jedlami, napr. nezapíjať týmto nápojom pečivo, vždy minimálne 2 hodiny odstup od takýchto potravín.

 

Balenie: 

100 g bylinného produktu v prášku

(100% prírodný, bez akýchkoľvek syntetických či spojivových látok).

Testovanie produktov TCM Herbs®

Každá šarža bylín produktov TCM Herbs je testovaná v akreditovanom laboratóriu pre liečivá Phytax v švajčiarskom Schlierene, a to na identifikáciu bylín, ďalej na tažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety a nápoje firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR/SR každú šaržu bylín naviac testovanú i na 511 druhov pesticídov (4 skupiny), lebo pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom, obzvlášť pri produktoch z tzv. Tretieho sveta. Často sa stáva, že zákazníci sa domnievajú, že užívajú bylinné preparáty, no sú "zanášaní vedľajšími chemikáliami".

Nie je laboratórium ako laboratórium

Laboratórium pre potravinové doplnky má za povinnosť preverovať iba prítomnosť ťažkých kovov, plesní a baktérií - nestanovuje však obsah pesticídov. Zatiaľčo certifikované laboratórium pre liečivá naviac identifikuje i jednotlivé byliny a najmä testuje kompletné spektrum pesticídov (minimálne 500 druhov a viac). Takých laboratórií je v EÚ len niekoľko a cena za ich služby tomu aj zodpovedá (viz NIE všetky byliny sú liečivé). Preto je v dnešnej dobe natoľko dôležité pátrať po tom, v akom laboratóriu a na čo všetko je potravinový doplnok testovaný. Či sa testovanie týka každej šarže alebo ide len o náhodnú vzorku, na koľko druhov pesticídov, koľko prímesí a aké množstvo prídavných spojivových látok produkt obsahuje apod. - inak môže byť spotrebiteľ ľahko oklamaný a sklamaný (viac Bezpečnosť produktov čínskej medicíny).

Z vyššie zmieneného vyplýva, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs® patria z hľadiska kvantity (koncentrácia bylín v prípravku je 5 x vyššia, tzn. že 1 gram bylinných tabliet zodpovedá 5 gramom sušených bylín) a kvality (úplne bezprecedentné testovanie, a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny a prírodnej medicíny vôbec predstaviť a dopriať!

00421 911 802 215

Volajte na naše kontaktné číslo.

tcmobchod@tcmobchod.sk

Pošlite nám Vaše nápady alebo komentáre.

Po, Str: 8:30-16:00 Ut: 8:30-14:00 Štvr: 12:00-18:00

Naše otváracie hodiny.

Platby 3D Secure

Metódy platby

Payment Methods

Nasledujte nás

Väčšina článkov a textov sú upravené z našej českej materskej stránky www.patentnimedicina.cz.

© 2019 Mediland s.r.o.

Táto webstránka používa cookies

Používame nevyhnutné cookies na prispôsobenie obsahu a prihlasovanie používateľov. Používaním stránky súhlasíte s našim použítím cookies. Viac informácií o ochrane osobných údajov.