Eshop - tradičná čínska medicína

Nápoj strieborného vetra | tradičná čínska medicína

Nápoj strieborného vetra

Kód: 844

BO HE CHA
Predajná cena19,00 €
Popis

Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny:

 • vylučuje horúci vietor FENG RE z povrchu tela BIAO
 • prečisťuje a spriechodňuje hlavu, oči a hrdlo od vetra FENG
 • vylučuje horúci toxín RE DU z povrchu BIAO
 • vylučuje vlhko SHI a utišuje bolesti pri napadnutí vonkajším škodlivým vetrom FENG
   

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny sa v Číne používa pri stavoch ako sú:

 • angíny
 • alergické nádchy a alergické zápaly spojiviek, najmä peľové na jar a v lete
 • nachladnutie s bolesťami v krku
 • virózy
 • chrípky
 • nádchy - akútne i chronické
 • zápaly nosných dutín
 • zápaly stredného ucha
 • slnečná žihľavka
 • svrbivý atopický ekzém
 • svrbenie kože, očí, nosa a hrdla

 

Popis podľa tradičnej čínskej medicíny:
Vietor FENG je nositeľom tisícky chorôb - hovorí sa v starých múdrych čínskych lekárskych knihách. Neznamená to, že máme odmietať vyjsť z domu ak vidíme, ako sa stromy trasú v nežnom vánku, ale znamená to, „starať sa o svoje telo tak, aby mu akýkoľvek vietor neublížil“. Vietor je totiž z hľadiska čínskej medicíny ako hrot oštepu pripravený porušiť našu vnútornú rovnováhu. Tento "prienik hrotu" do organizmu je jednoduchou skúškou (ne)odolnosti nášho imunitného systému.

Ak je odolnosť slabá, rovnováha sa ľahko naruší a nastáva choroba ...

V prípade, že svoj organizmus náležite "neoprašujeme" a naším najlepším kamarátom je zlá životospráva, emočné blokády nabalené z neriešených problémov či sa príliš nehýbeme a tým pádom sme fyzicky slabí ako mucha, potom má "nepriateľ vietor FENG" naozaj jednoduchú úlohu. Naše deravé hranice (imunitu) totiž prejde bez toho aby sa musel zvlášť namáhať.

Rozbor bylín v zmesi Nápoj strieborného vetra, 844 - 
bylinný nápoj je zložený zo 4 čínskych bylín:

 • Fang feng je bylina, ktorej názov už sám napovedá o jej účinkoch - fang znamená "brániť, ochraňovať" a feng znamená "vietor", čiže ochraňuje pred vetrom- odstraňuje vonkajsí škodlivý vietor FENG z povrchu tela BIAO a to ako chladný vietor FENG HAN, tak aj teplý vietor FENG RE, tlmí svrbivé vyrážky
  - jeho štipľavá chuť a teplá povaha mu umožňuje rozptyľovať vietor FENG a vlhkosť SHI, zatiaľ čo sladká chuť uvoľňuje, takže bylina nepôsobí príliš útočne. Je to teda vhodná bylina na vyfukovanie škodlivého vetra FENG, či už je kombinovaný s chladom HAN alebo teplom RE.
 • Bo he má štipľavú chuť ktorá rozptyľuje vietor FENG a chladnú povahu, ktorá ochladzuje teplo RE, teda vo výsledku vylučuje horúci vietor FENG RE z horného ohniska, prečisťuje a spriechodňuje hlavu, oči a hrdlopri napadnutí horúcim vetrom FENG RE, upokojuje svrbivé vyrážky
 • Ju hua je aromatická, rozptyľujúca a ochladzujúca bylina s pôsobením na horné ohnisko, čo z nej robí vhodnú bylinu k vylúčeniu horúceho vetra FENG RE, prejavujúceho sa napr. horúčkou, bolesťami hlavy a hrdla, kašľom. Rovnako odstraňuje aj horúci toxínRE DU, napr. z hrdla pri angíne alebo aftách 
 • Lian Qiao má horkú a štipľavú chuť a chladnú povahu, čím je predurčená k vylučovaniu vonkajšieho horúceho vetra FENG RE z horného ohniska. Súčasne však tiež odvádza horúčosť RE dolu, rozptyľuje a vytláča škodlivinu k povrchu - preto dokáže prečisťovať povrch BIAO aj vnútro LI , teda vrstvu čchi QI a vrstvu krvi XUE. Vylučuje teplý toxín RE DU z hrdla pri angíne, aftách alebo oparoch


Legendy písané bylinami:

Bola raz jedna dedina. Za tou dedinou bol les. V tom lese splav, nad ktorým jedného dňa príbeh strieborného vetra počal viať.
Žil v tejto dedine mládenec v plnom rozkvete zdravého a bezstarostného života. Pozvoľna ho však začalo páliť v krku, po tele mu vyskákali svrbivé vyrážky a horúčka ho stále viac spaľovala. Nikto nevedel, čo s ním, nikto mu nedokázal pomôcť. Pokoj a odpočinok nachádzal len v prechádzkach po rozkvitnutých lúčinách. O čo mu však bolo po návrate lepšie na duchu, o to viac trpel na tele. Keď pre nával zápalu prestával vidieť aj počuť, dorazila do dediny staršia žena, vraj bylín znalá liečiteľka. Zúfalí príbuzní ju ihneď k neborkému chorému uviedli.
"Áno, skrz tie lúčiny som prišla a jasne som pocítila horúci vietor, ktorý tam aj na mňa nezdravo sálal." Nezaváhala, vydala sa do lesa k splavu, aby sa vzápätí vrátila a z natrhaného porastu povarila výluh: "Pi ho čerstvý a pravidelne, dokým nebudeš zdravím zas kypieť. Ak mal by vám nápoj dôjsť, vždy dosť bylín nájdete tam, kde je postriebrený svojím vetrom lesný splav. "Ako povedala, tak sa stalo. Od toho času sa v tom kraji tešia nielen z pevnejšieho zdravia, ale tiež z rozkvitnutých krás prírody a čarovného šumenia splavu. Ak sa započúvate do jeho (š)umu, možno aj k vám doznie, že "Keď strieborný vietor zaveje, zmiznú z čela kropaje a hlas náš zdravím opäť zaspieva!"

Keď vietor sa vkráda do tela ...

Celý život je v podstate neustály boj medzi dobrom a zlom, medzi dobrou (prospešnou a riadnou) energiou ZHENG QI a škodlivou energiou XIE QI, teda boj medzi našou prirodzenou obranyschopnosťou a škodlivinou, ktorú v tomto našom prípade predstavuje vonkajší vietor FENG.

 • buď je škodlivý vietor tak silný, že vyvolá nižšie uvedené akútne príznaky (napr. akútnu virózu),
 • alebo je naša obranyschopnosť (povrchová vrstva obrannej energie WEI) tak slabá, že umožní najmenšiemu vetru do nej ľahko vniknúť (napr. sezónne jarné a letné alergie)
 • alebo je škodlivina síce slabá, ale permanentne sa nenápadne vkráda do nášho tela, až nakoniec, po stom raze, umorí aj našu obranyschopnosť (napr. celoročné alergie či choroby z klimatizáciea pod.).

Napadnutie vetrom FENG sa všeobecne prejavuje ako pocit chladu, triaška, zimnica, horúčka (či sálanie a vyžarovanie tepla), kýchanie, upchatý nos a bolesti hlavy.

Často prevláda názor, že pri pocite chladu, triašky a zimnice (tzv. husia koža, či keď „mráz po chrbte behá“ ...),  sa musí jednať o napadnutie chladným vetrom FENG HAN. Nie je však tomu tak, a to z jedného prostého dôvodu - napadnutie akýmkoľvek vonkajším vetrom FENG blokuje obrannú energiu WEI v priestore medzi kožou a svalmi, kde táto energia obieha a súčasne zahrieva aj svaly. V prípade jej blokády (nie však oslabenia) vonkajším vetrom FENG potom obranná energia WEI nemôže dostatočne prehrievať povrch a objavujú sa vyššie spomínané príznaky.

Súčasne tento pocit chladu a zimnica s triaškou (husia koža) vypovedá o tom, že škodlivý vietor FENG je stále ešte na povrchu.

Vo chvíli, keď pocit chladu a zimnica s triaškou zmiznú, znamená to, že buď škodlivý vietor FENG postúpil hlbšie, alebo naopak, že škodlivý vietor FENG - čiže škodlivina - bola vylúčená (vypotená). V tejto fáze, kedy škodlivý vietor FENG blokuje prúdenie povrchovej energie WEI v podkoží je najvhodnejšou terapiou potenie (napr. pomocou pitia čaju z čerstvého zázvoru) a otvorenie povrchu pomocou bylín Zátišie pustovníka Changa (kód 114) event. Priesmyk veternej hory (kód 004).


Napadnutie horúcim vetrom FENG RE:

Tento stav je v praxi najčastejší, prejavuje sa ako:

 • horúčka (či sálanie a vyžarovanie horúčosti)
 • mierny pocit chladu
 • triaška a zimnica (husia koža)
 • sucho v hrdle
 • opuchnuté či začervenané mandle
 • nádcha so žltým hlienom
 • bolesti celej hlavy
 • bolesti po tele
 • mierne potenie
 • mierny smäd

Typickým príkladom vniknutia škodlivého vetra FENG do organizmu môže byť najčastejšie klasické prechladnutie, nádcha, zápal nosohltanu, zápal horných dýchacích ciest, zápal stredného ucha, angína, viróza či chrípka.

Na vylúčenie škodlivého vetra FENG je potrebné otvoriť povrch a odviesť škodlivinu z tela von. Najvhodnejšie v tomto prípade sú byliny ostré a naopak chladné, oproti bylinám pri napadnutí chladom, ktoré otvárajú povrch a vylučujú škodlivinu. Táto kombinácia bylín je obsiahnutá v bylinných tabletách Chlad rannej hmly (kód 002).

Ide o suverénne najčastejšie používanou bylinnú zmes pri objavení sa akýchkoľvek príznakov prechladnutia a chrípky, ktorá navyše má aj tú výhodu, že ak sa nedá ešte úplne presne rozlíšiť, či ide o horúci alebo chladný vietor, táto bylinná zmes vylučuje ako horúci vietor FENG RE , tak čiastočne aj chladný vietor FENG HAN (lebo odblokováva povrch tela).

Dôležité pre úspech je jej včasné nasadenie pri prvých počiatočných príznakoch virózy, preto je dobré mať túto zmes ihneď po ruke, napríklad v domácej lekárničke.
Tablety sa užívajú podľa zásady, že „keď chytí stoh slamy, vedrom vody ho neuhasíš“ - čiže 4-8 tbl. každé 1-2 hodiny prvé 2 dni (teda 100tabletové balenie v Číne spotrebujú za 2 dni).

Ak sa zmes nasadí včas a v dostatočnom množstve, za 2 dni je väčšinou po ťažkostiach.
Chlad rannej hmly (kód 002) je to najlepšou čínskou bylinnou zmesou z hľadiska rýchlosti účinku, ktorá presvedčí aj toho "TČM neveriaceho Tomáša".
Optimálna je konzumácia už spomínaného žltého melónu a to v hojnom množstve, tiež konzumácia surových uhoriek a surovej čakanky, banánov, jahôd či fazuľe mungo.
Pri napadnutí horúcim vetrom možno použiť aj miernejšiu bylinnú zmes Krehkosť zvinutého lístku (kód 003), ktorá je podobná vyššie uvedenej zmesi Chlad rannej hmly (kód 002), ale líši sa od nej v 3 aspektoch:

 1. pôsobí veľmi mierne a jemne, teda je priamo šitá na mieru malým deťom,
 2. možno ju súčasne použiť aj na zápaly spojiviek, ako infekčné, tak i alergické, prejavujúce sa zalepením očí, pálením, slzením či zalepenými očami ráno,
 3. utišuje aj suchý kašeľv začiatkoch prechladnutia.

 

Telesná konštitúcia človeka:
Je ďalším, ba takmer najdôležitejším faktorom ovplyvňujúcim intenzitu horúčky v akútnom štádiu ochorenia.
Človek s jangovou konštitúciou (tzn. s prevahou jangu a teda horúčosti) bude pri napadnutí vonkajším vetrom FENG vždy viac náchylný na vznik horúceho vetra FENG RE (podobne, ako keď vietor rozdúcha tlejúci popol v oheň) než na vznik chladného vetra FENG HAN, a takisto bude mať sklony k vyššej horúčke.

A naopak - človek s jinovou konštitúciou (tzn. s prevahou jinu a teda chladu) bude zase náchylný na vznik chladného vetra FENG HAN (podobne ako keď zamrzne voda v rúrkach).
Možno teda povedať, že konštitúcia človeka je hlavným faktorom, ktorý určuje, či sa u neho pri napadnutí vonkajším škodlivým vetrom FENG vyvinie horúci vietor FENG RE, či chladný vietor FENG HAN.
Ak by to tak nebolo, všetci ľudia v severských krajinách by trpeli iba na napadnutie chladným vetrom FENG HAN a v južných krajinách zase iba horúcim vetrom FENG RE, čomu tak nie je.

O dnešnej dobe môžeme smelo povedať, že to nie je žiadna doba ľadová, ale "doba horúca, jangová" - teda najmä doba hektická, ktorá je plná zhonu, stresu, ambícií, adrenalínu, starostí, obáv, ale aj vyprážaných a korenených jedál, fastfoodov, mäsa a údenín, éčok a konzervantov, stimulantov, alkoholu, drog ... Ako vidno, v dnešnej dobe je prevažná väčšina populácie, chceme-nechceme, vnútorne horúca, keď nie priamo konštitučne, tak zo stravy a psychiky. Preto nie je divu, že väčšina ochorení z vonkajšieho vetra FENG sa v drvivej väčšine prípadov mení na horúci vietor FENG RE.

Osvedčené postupy TČM v prípade chrípky a prechladnutia:

V prípade chrípky či virózy s bolesťami svalov, potením, teplotou, bolesťami v krku (tzv. napadnutie vonkajším horúcim vetrom FENG RE):

 • Chlad rannej hmly (kód 002)v dávke 5 x 4 - 8 tbl. denne a to prvé 2 dni (48 hodín)
 • bylinné tablety sa užívajú hneď od prvého dňa choroby, tak sa "chrípkový" stav v drvivej väčšine (cca v 90 %) dramaticky zlepší 
 • po zlepšenísa potom užíva dávka 5 x 4 tbl. až do úplného ústupu ťažkostí
 • a potom ešte 3 dnidávka 3 x 4 tbl., inak sa ťažkosti rady vracajú

V prípade, že sa stav ani po 2 dňoch nelepší, pridávame k doterajším bylinným tabletám: 

 • Zrodenie Fénixa (kód 009)alebo Tieň brokátového závoja (kód 012), ktorý sa užíva súčasne ďalšie 2 dni v dávke 5 x 4 - 6 tbl. denne
 • potom sa buď stav opäť väčšinou zlepší, alebo choroba postúpi hlbšie - objavujú sa silné bolesti v krku, vysoká horúčka, smäd, nočné potenie a zhoršenie stavu v noci
 • užívanie vždy spolu s Nápojom strieborného vetra

V prípade angíny sa vysádza Chlad rannej hmly a k doterajšiemu Tieňu brokátového závoja (kód 012) sa pridáva:

 • Vychladnutie horúcej platne (kód 013), v dávke 5 x 4 - 8 tbl. denne až do vylúčenia škodliviny, teda aj ústupu ťažkostí
 • u detí je možné pri miernejšom priebehu prechladnutiapoužiť na začiatku choroby miesto Chladu rannej hmly bylinné tablety Krehkosť zvinutého lístku (kód 003), ktoré sú síce podobné svojim účinkom Chladu rannej hmly, no nie sú tak razantné. Navyše ich je možné použiť aj pri suchom kašli, objavujúcom sa na začiatku viróz či u zápalov spojiviek
 • dávka u detí je väčšinou polovičná podľa intenzity ťažkostí
 • vždy spolu s Nápojom strieborného vetra

Ak sa pridá nádcha a to akákoľvek (biela, riedka, žltá, zelená ...), pridávame aj my:

Ak sa pridá kašeľ, ktorý je spočiatku žltkastobiely a hustý, pridávame aj my: 

Niekedy sa potom po 2-3 dňoch kašeľ mení na zelenožltý hlien, ktorý možno ťažko vykašľať - v tom prípade sa nahrádzajú tieto tablety bylinným produktom:

V prípade zápalov priedušiek sa často užíva: 

V prípade zápalov hrtanu a priedušnice, keď sa objavuje náhle vzniknutý suchý dráždivý štekavý kašeľ (bez hlienov), dýchavičnosť, pískanie na hrudi, sucho v hrdle a v nose, smäd (jedná sa o napadnutie vonkajším suchým vetrom do horúčavy v pľúcach FENG ZAO + FEI RE), sa užívajú bylinné tablety:

V prípade náhlej straty hlasu či chrapotu pri nachladnutí možno použiť:

 

Dávkovanie:

 • odporúčaná denná dávka nápoja je 4 gramy tj. 4 odmerky 1x denne
 • deti do 12 rokov užívajú polovičnú dávku
 • užíva sa napr. ako pri akútnych virózach, tak i pri chronických zápaloch horných dýchacích ciest a celoročných nádchach(možno užívať aj dlhodobo) či ako prevencia v období zvýšeného výskytu viróz (na jeseň a na jar)
 • takisto je možné užívať pri svrbení kože pri kožných chorobách a v alergickej sezóne, napr. pri peľových nádchach na jar a v lete
 • v Čínepre urýchlenie účinku možno v akútnom prípade (nachladnutie a pod.) zvýšiť dávkovanie a tento nápoj piť častejšie a to 3 - 4x denne
 • Na ekzém - suchý svrbivý či štípajúci mokvavý, možno s úspechom tento nápoj použiť a to nielen vnútorne, ale aj zvonka vo forme obkladu či potierania postihnutých miest niekoľkokrát denne - vynikajúco pôsobí aj proti svrbeniu kože!

 

Odporúčané kombinácie:

viď vyššie

 

Viac o čínskych pojmoch sa dozviete TU.

 

 ! Upozornenie: 

Vzhľadom na to, že sa jedná o 100% prírodný produkt, pochádzajúci z prírodnej úrody (žiadne geneticky klonované ani modifikovanej krmoviny, chemicky ošetrované a chuťovo a farebne indiferentne rovnaké ...), je potrebné počítať s tým, že každá šarža môže mať trochu inú farbu a chuť, čo však nie je na závadu a nemení to nič na deklarovanom účinku nápoja.

 

 

Príprava: 

 

Balenie: 

 • 100 g bylinkového produktu v prášku (100% prírodný, bez akýchkoľvek syntetických či spojovacích látok)

 

Z vyššie uvedeného vyplýva, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs patria z hľadiska kvantity (koncentrácia bylín v zmesi je 5 x vyššia, tzn. že 1 gram bylinných tabliet zodpovedá 5 gramom sušených bylín) a kvality (úplne bezprecedentné testovanie, a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny a prírodnej medicíny vôbec predstaviť a dopriať.

 Testovanie produktov TCM Herbs®

Každá šarža bylín produktov TCM Herbs je testovaná v akreditovanom laboratóriu pre liečivá Phytax v švajčiarskom Schlierene, a to na identifikáciu bylín, ďalej na tažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety a nápoje firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR/SR každú šaržu bylín naviac testovanú i na 511 druhov pesticídov (4 skupiny), lebo pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom, obzvlášť pri produktoch z tzv. Tretieho sveta. Často sa stáva, že zákazníci sa domnievajú, že užívajú bylinné preparáty, no sú "zanášaní vedľajšími chemikáliami".

Nie je laboratórium ako laboratórium

Laboratórium pre potravinové doplnky má za povinnosť preverovať iba prítomnosť ťažkých kovov, plesní a baktérií - nestanovuje však obsah pesticídov. Zatiaľčo certifikované laboratórium pre liečivá naviac identifikuje i jednotlivé byliny a najmä testuje kompletné spektrum pesticídov (minimálne 500 druhov a viac). Takých laboratórií je v EÚ len niekoľko a cena za ich služby tomu aj zodpovedá (viz NIE všetky byliny sú liečivé). Preto je v dnešnej dobe natoľko dôležité pátrať po tom, v akom laboratóriu a na čo všetko je potravinový doplnok testovaný. Či sa testovanie týka každej šarže alebo ide len o náhodnú vzorku, na koľko druhov pesticídov, koľko prímesí a aké množstvo prídavných spojivových látok produkt obsahuje apod. - inak môže byť spotrebiteľ ľahko oklamaný a sklamaný (viac Bezpečnosť produktov čínskej medicíny).

Z vyššie zmieneného vyplýva, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs® patria z hľadiska kvantity (koncentrácia bylín v prípravku je 5 x vyššia, tzn. že 1 gram bylinných tabliet zodpovedá 5 gramom sušených bylín) a kvality (úplne bezprecedentné testovanie, a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny a prírodnej medicíny vôbec predstaviť a dopriať!

00421 911 802 215

Volajte na naše kontaktné číslo.

tcmobchod@tcmobchod.sk

Pošlite nám Vaše nápady alebo komentáre.

Po, Str: 8:30-16:00 Ut: 8:30-14:00 Štvr: 12:00-18:00

Naše otváracie hodiny.

Platby 3D Secure

Metódy platby

Payment Methods

Nasledujte nás

Väčšina článkov a textov sú upravené z našej českej materskej stránky www.patentnimedicina.cz.

© 2019 Mediland s.r.o.

Táto webstránka používa cookies

Používame nevyhnutné cookies na prispôsobenie obsahu a prihlasovanie používateľov. Používaním stránky súhlasíte s našim použítím cookies. Viac informácií o ochrane osobných údajov.