Eshop - tradičná čínska medicína

Rast hory Tchaj | tradičná čínska medicína

Rast hory Tchaj

Kód: 056

DANG GUI SHAO YAO WAN
Predajná cena15,90 €
Popis

Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny:

 • posilňuje nedostatočnú esenciu obličiek SHEN JING XU
 • vyživuje nedostatočnou krv XUE XU
 • posilňuje nedostatočnú energiu čchi sleziny PI QI XU
 • ukotvuje plod v maternici
 • upokojuje matku v tehotenstve

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny sa v Číne používa:

 • pre zdravý priebeh tehotenstva ako matky, tak aj plodu


Popis podľa tradičnej čínskej medicíny:

Jedná sa o modifikáciu originálnej tradičnej čínskej bylinnej zmesi TAI YUAN JIN WAN, ktorá je upravená na dnešné pomery.

Priviesť na svet zdravé a silné potomstvo patrilo v starej Číne k najväčším prianím každej rodiny. Zdravie matky pred tehotenstvom, v čase tehotenstva aj po pôrode bolo starostlivo strážené, aby sa predišlo komplikáciám znamenajúcim v starých dobách často rodinnú pohromu. K dietetickým opatreniam, založeným na pestrej strave s prevahou obilnín, zeleniny a rýb sa pridávali tzv. vyživujúce byliny, ktoré sa nachádzajú aj v tejto zmesi.

Túto bylinnú zmes možno užívať ihneď po zistení tehotenstva, a to optimálne po celú dobu tehotenstva až do pôrodu - odmenou rodičom potom býva zdravé a "kvalitné" bábätko, ktoré si potom nesie svoje pevné základy (zdravý odolný korienok) z vnútromaternicového obdobia po celý život.  

Proste stále platia slová klasika: Ak bude každý z nás z kremeňa, je celý národ z kvádra.

Samozrejme, že túto bylinnú zmes je možné užívať i mimo tehotenstva a to všade tam, kde sa objavujú príznaky nedostatočnosti energie čchi QI XU, nedostatočnosti krvi XU XUE a nedostatočnosti esencie obličiek SHEN JING XU).


Rozbor bylín v zmesi 056 podľa tradičnej čínskej medicíny:

 • cisárskymi bylinami v zmesi sú byliny Dang shen , Bai zhu a Huang qi , ktoré posilňujú nedostatočnú energiu čchi sleziny PI QI XU a zaisťujú vzostupnú funkciu energie čchi QI smerom nahor, čím tak preventívne bránia zostupu plodu z maternice - predčasnému potratu
 • Bai zhu takisto ukotvuje a utišuje plod v maternici
 • ministerskou bylinou v zmesi je Bai shao , ktorá je tu v pomerne vysokej dávke, je kyslá, horká a ľahko ochladzujúca, má vzťah k pečeni GAN a ku slezine PI. Silne vyživuje krv XUE XU, mocne spriechodňuje stagnujúci pečeňovú čchi GAN QI ZHI, zmierňuje brušné kŕče a bolesti a odvádza vlhko SHI
 • ďalšia ministerská bylina Sheng di huang vyživuje nedostatočnú krv XUE XU, a to ako matky, tak plodu, ukotvuje a utišuje plod v maternici
 • Du zhong posilňuje nedostatočnú esenciu obličiek SHEN JING XU a utišuje plod
 • Chen pi vylučuje škodlivé vlhko SHI a harmonizuje tak účinky bylín, ktoré posilňujú nedostatočnou energiu čchi QI XU
 • Zhi gan cao harmonizuje účinok všetkých bylín v zmesi

 

Dávkovanie:

 • 3x denne 4 tabletky
 • deti od 3 rokov 3x denne 2 tabletky

V akútnom štádiu a podľa intenzity ťažkostí sa dávka v Číne zvyšuje na 2 - 3 x dennej dávky, po zlepšení stavu sa opäť znižuje - všetko je vždy individuálne.
(viac o dávkovaní a užívaní bylinných tabliet všeobecne viď Užívanie a dávkovanie čínskych bylinných tabliet)

Vhodné užívať po celú dobu tehotenstva.

Nepoužívať (podľa tradičnej čínskej medicíny) v prípade:

 • akútneho infektu s horúčkou.

 

Viac o čínskych pojmoch sa dozviete TU.

Balenie:

 • 100 tabliet / 30 g
  (100% prírodné, jedinou spájacou látkou je prírodná celulóza max. do 1%; vyrobené z koncentrovaných bylín v pomere 5: 1, tzn. že pri výrobe je použitých 5 g sušených bylín na 1 g bylinných tabliet)

Testovanie produktov TCM Herbs®

Každá šarža bylín produktov TCM Herbs je testovaná v akreditovanom laboratóriu pre liečivá Phytax v švajčiarskom Schlierene, a to na identifikáciu bylín, ďalej na tažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety a nápoje firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR/SR každú šaržu bylín naviac testovanú i na 511 druhov pesticídov (4 skupiny), lebo pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom, obzvlášť pri produktoch z tzv. Tretieho sveta. Často sa stáva, že zákazníci sa domnievajú, že užívajú bylinné preparáty, no sú "zanášaní vedľajšími chemikáliami".

Nie je laboratórium ako laboratórium

Laboratórium pre potravinové doplnky má za povinnosť preverovať iba prítomnosť ťažkých kovov, plesní a baktérií - nestanovuje však obsah pesticídov. Zatiaľčo certifikované laboratórium pre liečivá naviac identifikuje i jednotlivé byliny a najmä testuje kompletné spektrum pesticídov (minimálne 500 druhov a viac). Takých laboratórií je v EÚ len niekoľko a cena za ich služby tomu aj zodpovedá (viz NIE všetky byliny sú liečivé). Preto je v dnešnej dobe natoľko dôležité pátrať po tom, v akom laboratóriu a na čo všetko je potravinový doplnok testovaný. Či sa testovanie týka každej šarže alebo ide len o náhodnú vzorku, na koľko druhov pesticídov, koľko prímesí a aké množstvo prídavných spojivových látok produkt obsahuje apod. - inak môže byť spotrebiteľ ľahko oklamaný a sklamaný (viac Bezpečnosť produktov čínskej medicíny).

Z vyššie zmieneného vyplýva, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs® patria z hľadiska kvantity (koncentrácia bylín v prípravku je 5 x vyššia, tzn. že 1 gram bylinných tabliet zodpovedá 5 gramom sušených bylín) a kvality (úplne bezprecedentné testovanie, a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny a prírodnej medicíny vôbec predstaviť a dopriať!

00421 911 802 215

Volajte na naše kontaktné číslo.

tcmobchod@tcmobchod.sk

Pošlite nám Vaše nápady alebo komentáre.

Po, Str: 8:30-16:00 Ut: 8:30-14:00 Štvr: 12:00-18:00

Naše otváracie hodiny.

Platby 3D Secure

Metódy platby

Payment Methods

Nasledujte nás

Väčšina článkov a textov sú upravené z našej českej materskej stránky www.patentnimedicina.cz.

© 2019 Mediland s.r.o.