Eshop - tradičná čínska medicína

Skrotenie teplokrvníka | tradičná čínska medicína

Skrotenie teplokrvníka

Kód: 018

RE XUE WAN mod.
Predajná cena15,90 €
Popis

Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny:

 • ochladzuje teplo RE a krv XUE (v 4. vrstve)
 • vylučuje oheň HUO (z nadbytku i nedostatku)
 • vyživuje YIN a telesné tekutiny JIN YE
 • zastavuje krvácanie

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny priaznivo pôsobí pri stavoch ako sú:

 • kožné problémy:
  ekzémy
  psoriáza
  žihľavka
  podkožné krvácanie (Purpura Henoch-Schoenlein pod.)
 • tráviace ťažkosti:
  zápaly čriev s krvou v stolici (napr. Ulcerózna kolitída, Meckelov divertikul)
  zápaly žalúdka so zvracaním krvi
  cukrovka (diabetes mellitus)
  hemoroidy
  krvácavé hnačky
  zápcha
 • ostatné problémy:
  akútne infekčné a epidemické ochorenia (angíny, bronchitídy, meningitídy, ružienka, osýpky, mumps)
  epilepsia, febrilné kŕče u detí
  hematúria (krv v moči)
  infekcie močových ciest a zápaly obličiek
  opakované krvácanie z nosa (epistaxa)
  predčasná či neustávajúci menštruácia
  autoimúnne ochorenia (roztrúsená skleróza, sklerodermia, lupus, Sjoegrenov syndróm ...)

Popis podľa tradičnej čínskej medicíny: 

 • Bylinná zmes predovšetkým ochladzuje tzv. horúčosť v krvi RE XUE, v angličtine  je názov výstižnejší  (Cool Blood), čo znamená byť naozaj kľudný, vyrovnaný, nad vecou, zachovať si chladnú hlavu a nenechať sa len tak vytočiť.
 • Horúčosť RE a oheň HUO vzniká najčastejšie z nadmerných či potlačených emócií, "horúcej" stravy alebo zo "zatlačenej" škodlivej energie z povrchu do hĺbky - nevhodne podané antibiotiká, kortikoidy, očkovanie a pod.
 • Rovnako môže mať človek konštitučnú (vrodenú) dispozíciuk horúčosti, hlavne je to zrejmé u malých detí, ktoré sú tzv. horkokrvné a ľahko sa prehrievajú.

Podľa čínskej medicíny je medzi horúčosťou RE a ohňom HUO len nepatrný rozdiel, alebo  "horúčosť je zmenšením ohňa a oheň je krajnosťou horúčosti". Pri napadnutí 1. vrstvy horúčosťou WEI QI, ktorá je povrchová a obranná, kedy sa objavujú príznaky napr. začínajúce virózy, je táto zmes nevhodná.

Potom, pri napadnutí ďalších vrstiev, ktoré sú už hlboké, je táto zmes k nezaplateniu!

Pri napadnutí 2. vrstvy horúčosťou QI, a to hlavne dráhy žalúdka a pľúc (napr.. angína, bronchitída), sa objavuje  smäd, horúčka a žltý suchý povlak jazyka.
Pri vpadnutí škodlivej horúčosti do vrstvy výživy JING  (3. vrstvy) sa objavujú horúčky, ktoré kulminujú hlavne v noci, nekľud a vyrážky na koži (napr. pneumónia, ekzém).
Pri napadnutí škodlivej horúčosti do vrstvy krvi XUE (najhlbšej 4. vrstvy) je jazyk temne červený (podobne ako u šarlachovej angíny u detí), objavujú sa vysiate fialovo červené škvrny a vyrážky na koži, niekedy aj blúznenie s poruchami vedomia a krvácanie na rôznych oblastiach tela - krvácanie z ekzémov, krvácanie pod kožou, krvácanie z nosa, vykašliavanie krvi, zvracanie krvi, krv v stolici, krvácanie z hemoroidov,  krv v moči, náhle či pretrvávajúce menštruačné krvácanie (napr. psoriáza, chronické ekzémy, meningitída).

Teda, veľakrát, a to po pravde v živote skôr častejšie, je potrebné "schladiť horúčosť v krvi a horúcu hlavu a nielen teplokrvníka skrotiť, aby tak človek ku zdraviu prišiel...".

Rozbor bylín v zmesi 018 podľa tradičnej čínskej medicíny

Byliny v zmesi sú rozdelené do 3 skupín:

Do prvej skupiny patria byliny, ktoré: 

 • ochladzujú horúčosť RE a krv XUE, teda tzv. horúčosť v krvi RE XUE. Majú horkú a slanú chuť a sú chladnej povahy 
 • Horúca chuť ochladzuje horúčosť RE, slaná vedie účinok do vrstvy krvi XUE, tj. najhlbšej vrstvy a chladná povaha prečisťuje horúčosť RE.
 • Majú vzťah k pečeni a k srdcu, teda k najdôležitejším dráham pre cirkuláciu a distribúciu krvi XUE. Používajú sa hlavne na horúčosť z nadbytku vo vrstve výživy JING a krvi XUE (3. a 4. vrstva), ale aj pri horúčosti z nedostatku RE XU (Shen di huang a Xuan shen), a aj napriek ochladzovaniu horúčosti nepoškodzujú YIN.
 • Sheng di huang ochladzuje horúčosť RE a vyživuje YIN, čo si môžeme predstaviť asi tak, ako keď touto bylinou v našom organizme, ktorý v tomto prípade predstavuje "prehriaty motor", znížime jeho teplotu a doplníme doň adekvátne olej, teda YIN. Rovnako odstraňuje teplý toxín RE DU a rozpúšťa nahromadeniny, teda tzv. čistí krv.
 • Xuan shen ochladzuje horúčosť vo vrstve výživy a krvi a súčasne aj vyživuje YIN, takže dokáže ako ochladzovať, tak zároveň aj zvlhčovať. Ďalej vylučuje horúci toxín RE DU a rozptyľuje zauzleniny ako súzdurené lymfatické žľazy, ktoré potom zasa generujú horúčosť RE.
 • Chi shao yao ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE a rozptyľuje zrazeniny a nahromadeninya spolu s predošlými 2 bylinami sa používa pri kožných výsevoch a ekzémoch.
 • Mu dan pi ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE, rozprúďuje krv a rozptyľuje zrazeniny v krvi, vzniknuté z horúčosti a prečisťuje krv od ekzémov a vyrážok.
 • Zi cao okrem ochladzovania krvi tzv. vytláča vyrážky, hojí kožné vredy a vlhké ekzémy a vylučuje horúci toxín RE DU.

Do druhej skupiny patria byliny, ktoré:

 • ochladzujú teplo RE a vylučujú oheň HUO
 • byliny vylučujú horúčosť RE a oheň HUO z nadbytku, hlavne z dráhy pľúc a žalúdka
 • byliny sú sladkej či horkej chuti a chladnej povahy
 • Shi gao ochladzuje teplo RE a vylučuje oheň HUO,zbavuje podráždenosti, zastavuje smäd a lieči nehojace sa kožné vredy a vlhké ekzémy
 • pôsobí proti zápalom a súčasne aj podporuje tvorbu nového tkaniva, zmenšuje opuchy a zastavuje krvácanie
 • Zhi mu ochladzuje teplo RE a vylučuje oheň HUO, posilňuje YIN a zvlažuje suchosť, teda sa používa tak pri horúčosti z nadbytku, ako aj z nedostatku 
 • je možné úspešne použiť napr. aj v prípade cukrovky pri syndróme stravujúceho smädu
 • podobný účinok má aj Tian hua fen ktorá ochladzuje teplo RE a zároveň aj podporuje tvorbu telesných tekutín JIN YE, ktoré sú touto horúčosťou vysušené (obzvlášť v hornom ohnisku - pľúca, srdce) a ktorých nedostatok sa prejaví veľkým smädom (cukrovkou) či suchým kašľom
 • vylučuje horúci toxín RE DU a zmenšuje opuchy pri kožných vredoch
 • Zhi zi ochladzuje teplo RE v srdci a v pľúcach a tým zbavuje podráždenosti, odvádza tiež vlhko a teplo SHI / RE spodom a to močením, ochladzuje teplo RE a oheň HUO pečene a srdca, teda ochladzuje vrstvu krvi XUE
 • hojí rôzne krvácania, kožné abscesy a kožné vredy
 • Huang lian ochladzuje teplo RE, vysušuje vlhko SHI, ochladzuje oheň HUO a vylučuje horúci toxín RE DU.

 

Do tretej skupiny patria byliny, ktoré: 

 • ochladením krvi RE XUE zastavujú krvácanie
 • byliny ochladzujú teplo RE vo vrstve krvi XUE, posilňujú YIN a vylučujú oheň HUO
 • Pri napadnutí najhlbšej 4. vrstvy krvi XUE RE horúčosťou sa objavuje krvácanie z nosa, zvracanie či vykašliavanie krvi, krv v moči, všetko je väčšinou sprevádzané nepokojom, smädom, červenou tvároua pod.
 • Bai mao gen ochladzuje krv RE XUE, zastavuje krvácaniea ochladzuje teplo pľúc a žalúdka FEI / WEI RE
 • Huai hua ochladzuje krv XUE a zastavuje krvácanie, obzvlášť v spodnom ohnisku (hemoroidy, krvácanie z konečníka, krv v moči, krvácanie z pošvy...), ochladzuje teplo pečene GAN RE a vylučuje oheň pečene GAN HUO. Toto všetko z nej robí veľmi užitočnú bylinu v prípade hypertenzie, lupienky či v prípade prevencie krvácania do mozgu (mozgová príhoda).

 

Dávkovanie:

 • 3x denne 4 tabletky
 • deti od 3 rokov 3x denne 2 tabletky

 Dennú dávku možno vzhľadom  na akútnosť ochorenia zvýšiť

(pre podrobnejší popis dávkovania bylinných tabliet viď Užívanie a dávkovanie čínskych bylinných tabliet)

 

Viac o čínskych pojmoch sa dozviete TU.

Balenie: 

 • 100 tabliet / 30 g
  (100% prírodné, jedinou spájacou látkou je prírodná celulóza max. do 1%; vyrobené z koncentrovaných bylín v pomere 5:1, tzn. že pri výrobe je použitých 5 g sušených bylín na 1 g bylinných tabliet)

Testovanie produktov TCM Herbs®

Každá šarža bylín produktov TCM Herbs je testovaná v akreditovanom laboratóriu pre liečivá Phytax v švajčiarskom Schlierene, a to na identifikáciu bylín, ďalej na tažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety a nápoje firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR/SR každú šaržu bylín naviac testovanú i na 511 druhov pesticídov (4 skupiny), lebo pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom, obzvlášť pri produktoch z tzv. Tretieho sveta. Často sa stáva, že zákazníci sa domnievajú, že užívajú bylinné preparáty, no sú "zanášaní vedľajšími chemikáliami".

Nie je laboratórium ako laboratórium

Laboratórium pre potravinové doplnky má za povinnosť preverovať iba prítomnosť ťažkých kovov, plesní a baktérií - nestanovuje však obsah pesticídov. Zatiaľčo certifikované laboratórium pre liečivá naviac identifikuje i jednotlivé byliny a najmä testuje kompletné spektrum pesticídov (minimálne 500 druhov a viac). Takých laboratórií je v EÚ len niekoľko a cena za ich služby tomu aj zodpovedá (viz NIE všetky byliny sú liečivé). Preto je v dnešnej dobe natoľko dôležité pátrať po tom, v akom laboratóriu a na čo všetko je potravinový doplnok testovaný. Či sa testovanie týka každej šarže alebo ide len o náhodnú vzorku, na koľko druhov pesticídov, koľko prímesí a aké množstvo prídavných spojivových látok produkt obsahuje apod. - inak môže byť spotrebiteľ ľahko oklamaný a sklamaný (viac Bezpečnosť produktov čínskej medicíny).

Z vyššie zmieneného vyplýva, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs® patria z hľadiska kvantity (koncentrácia bylín v prípravku je 5 x vyššia, tzn. že 1 gram bylinných tabliet zodpovedá 5 gramom sušených bylín) a kvality (úplne bezprecedentné testovanie, a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny a prírodnej medicíny vôbec predstaviť a dopriať!

00421 911 802 215

Volajte na naše kontaktné číslo.

tcmobchod@tcmobchod.sk

Pošlite nám Vaše nápady alebo komentáre.

Po, Str: 8:30-16:00 Ut: 8:30-14:00 Štvr: 12:00-18:00

Naše otváracie hodiny.

Platby 3D Secure

Metódy platby

Payment Methods

Nasledujte nás

Väčšina článkov a textov sú upravené z našej českej materskej stránky www.patentnimedicina.cz.

© 2019 Mediland s.r.o.